Nasze motto brzmi: Ratujemy Wspieramy Pomagamy, i takie właśnie cele  postawili przed naszą organizacja Fundatorzy Państwo Maria i Łukasz Jurek . W związku z powyższym Fundacja Marysieńka przystąpiła do realizacji wyznaczonych jej zadań, opierających się obecnie na trzech głównych filarach które szerzej pragniemy Państwu przedstawić

I Filar

Ratujemy dolnośląskie zabytki, które pod wpływem czasu, braku zaangażowania, a często dobrej woli władz wszystkich szczebli, ulegają kompletnej degradacji. Obiektów które można jeszcze uchronić przed zniszczeniem jest coraz mniej i wkrótce nie będzie już czego ratować. Ale dość tego narzekania przechodzimy do konkretów. A więc, skupiliśmy się na ratowaniu od całkowitej degradacji pałacu w Targoszynie. Ten przepiękny w stylu neorenesansowym pałac z elementami neobaroku i rokoka położony jest w urokliwym 10-cio hektarowym parku. W związku z zaniedbaniami które trwały przez dziesięciolecia, obiekt  jest kompletnie zrujnowany, przez nieszczelny dach  woda dostaje się do środka, niszcząc stropy i wnętrze pałacu, a wiatry i ulewy dopełniają dzieła zniszczenia. Naszym nadrzędnym celem na najbliższy czas jest zabezpieczenie i remont dachu, następnie planujemy rozpocząć odbudowę stropów, elewacji jak również wnętrza obiektu. Warto podkreślić iż historia pałacu w Targoszynie jest ściśle związana ze znanym na całym świecie asem lotnictwa z czasów I Wojny Światowej zwanym w popkulturze Red Baronem. Pałac  jest wpisany do rejestru zabytków  pod nr 588/L, natomiast park krajobrazowy jest wpisany do rejestru zabytków pod nr 558/L.  Na terenie parku oraz zabudowań folwarcznych chcemy stworzyć ośrodek hipoterapii dla dzieci oraz osób potrzebujących pomocy.

II Filar

Wspieramy młodych sportowców, z niezamożnych rodzin, poprzez fundowanie im zajęć sportowych, dofinansowanie obozów. Pomagamy również małym klubom sportowym, których sytuacja jest często bardzo ciężka.

A laughing handicapped down syndrome boy with his mother indoors having fun.

III Filar

Naszym celem jest niesienie  pomocy   wszystkim  potrzebującym. W szczególności  dzieciom  z porażeniem mózgowym, zespołem Downa spektrum autyzmu, zespołem Aspergera, oraz z innymi schorzeniami. Dlatego powstała idea  stworzyć ośrodka rehabilitacji i terapii. Mamy nadzieję iż z Państwa pomocą uda nam się zrealizować ten projekt do końca 2025 roku. Planujemy stworzenie nowoczesnego ośrodka który będzie zajmował jedną kondygnację Pałacu w Targoszynie o łącznej powierzchni 519 m2. Dzięki szerokiej  ofercie rehabilitacji i terapii poszerzonej o zajęcia  ze zwierzętami ( hipoterapia, dogoterapia, alpakoterapia ) które będą  prowadzone w pięknym w 10 hektarowym parku, przyczynimy się do poprawy zdrowia i jakości życia bardzo wielu dzieci i ich rodzin.

IV Filar

Instytut Dzieł Utraconych, ma na celu szeroko pojęte rozpowszechnianie  wiedzy na temat dzieł sztuki zaginionych podczas zawieruchy wojennej, ich poszukiwanie oraz badanie okoliczności utraty.   W salach pałacu powstaną  ekspozycje reprodukcji  dzieł utraconych podczas II Wojny Światowej. Będą one  również  prezentowane w formie  wystawy multimedialnej.